Przekaż 1%

Wspomóż potrzebujących – przekaż 1%

Podobnie jak w ubiegłych latach Stowarzyszenie HORYZONT we współpracy ze SKOK im. Z. Chmielewskiego w kilku Oddziałach Kasy zorganizowało akcję wypełniania w formie elektronicznej rocznych rozliczeń PIT osobom, które zechciały przekazać 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitację dzieci naszych współpracowników.

W Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Kocku, Łukowie i Tomaszowie Lubelskim można złożyć roczne rozliczenie, oświadczenia PIT-OP dotyczące przekazania 1% podatku i uzyskać pomoc w generowaniu mikrorachunku osobom płacącym podatki. Dla wielu osób, zwłaszcza starszych, wciąż jest to nieosiągalna forma komunikacji z Urzędami z powodu braku dostępu i umiejętności poruszania się w internecie.

Emeryci i renciści , oraz osoby za które PIT wypełnia pracodawca lub ZUS, które nie korzystają z odliczeń i nie składają samodzielnie rocznego rozliczenia, mogą przekazać 1% podatku składając samodzielnie PIT-OP.

PIT-OP to bardzo proste oświadczenie o przekazaniu 1% podatku, na podstawie którego urząd skarbowy przekaże wybranej przez nas organizacji, lub na rzecz wskazanej osoby część podatku. Można je złożyć począwszy od 1 stycznia do 30 kwietnia. Nie trzeba wypełniać całego zeznania podatkowego. Wystarczy tylko wskazać numer Krajowego Rejestru Sądowego organizacji pożytku publicznego.

W naszej akcji uzyskaliśmy wsparcie i promocję parafii- podczas niedzielnych mszy odczytane było ogłoszenie w tej sprawie. Plakaty pojawiły się także w Klubach Seniora.

Serdecznie dziękujemy w imieniu Rodziców i Dzieci za wsparcie,

Dorota Wójcik